Rebranding Fallow Deer, nowe logo i identyfikacja

Rebranding Fallow Deer, czyli „szewc ma buty” i to uszyte na miarę. Po 4 latach funkcjonowania wcześniejszego logo odczuliśmy potrzebę nowej identyfikacji. Główne zmiany objęły nowe logo oraz wybór nowego fonta przewodniego. Bez zmian pozostała kolorystyka, wciąż polegamy na mocnym kontraście bieli i czerni, a do wyróżnień najważniejszych elementów stosujemy kolor „złoty”.

 

Nowe logo a stare logo Fallow Deer

Stare logo miało swoje mocne strony, jak chociażby to, że wszystkie jego elementy były połączone przez co mógł powstać taki ładny szyld.

stare logo

Dodatkowo, mogło budzić skojarzenia z nieszablonowym myśleniem i podążaniem za trendami. Natomiast kojarzyło się bardziej z freelancerem niż z agencją kreatywną. Z biegiem lat okazało się, że taki wizerunek jest dla nas „za ciasny”. Potrzebowaliśmy zmiany, tak by nasza identyfikacja mówiła za nas, że jesteśmy profesjonalną, budzącą zaufanie firmą.

Cele nowej identyfikacji:

  1. Zbudowanie wizerunku firmy pewnej i profesjonalnej.
  2. Czytelność znaku. Niezależnie od rozmiaru logo powinno być wyraźne, czytelne i wyróżniać się na tle innych elementów

Realizacja:

Odpowiednia grubość fontu daje poczucie pewności. W ten sposób komunikujemy, że jesteśmy pewni tego co robimy, jesteśmy przejrzyści i godni zaufania. Dodatkowo, font „Futura” to klasyk, który jest ikoną designu, a jego pochylenie może symbolizować kreatywność, jak również szybkość i skuteczność w działaniu.logo sketch fallow deer

Nazwa i slogan Fallow Deer

Z naszą nazwą jest jeden problem. Nie mówi odbiorcy o tym, co robimy. Dlatego tak ważne jest zakomunikowanie przy pomoc sloganu, że tworzymy wizerunek i reklamę. Tak się składa, że mamy dwa slogany. Jeden mówi o tym, co robimy, czyli „tworzymy i promujemy”. Drugi mówi o tym, dlaczego robimy to co robimy, czyli „by się wyróżniać”. Pytanie dlaczego chcemy wyjaśnić  naszą motywację do tworzenia i promowania? Ludzie lubią silne osobowości, lubią się z nimi utożsamiać. By wyróżnić się na tle konkurencji trzeba taką osobowość posiadać. My ją mamy i chcemy ją zaprezentować. Wierzymy, że życie jest zbyt krótkie by być szarakiem. Trzeba wziąć „jelenia za rogi” i robić coś, co nas wyróżnia z tłumu. Bardzo ciekawą książką w tym temacie jest tytuł „Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania”, której autorem jest Simon Sinek.

Sygnet i część typograficzna w jednym

Jeleń łączy się z „F”. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się powiązać sygnet z częścią typograficzną. Zależało nam na czytelności znaku. Odwrotnie do starego logo (gdzie ilustracja jelenia jest większa niż napis „Fallow Deer), nowe logo musiało być czytelne nawet w małym rozmiarze, np. w nagłówku strony internetowej oglądanej na smartfonie. Z tego powodu priorytetem było wyróżnienie części typograficznej. Jeleń stanowi integralną część typografii nie zabierając jej uwagi i miejsca. Jednocześnie sygnet może funkcjonować osobno. Sam sygnet to ilustracja jelenia, który odwraca się prezentując w całej swej okazałości. Odwraca się, bo pojawił się nowy bodziec, coś się wydarzyło. Robi to jednak powoli, bez strachu, pewny siebie i gotowy na każde wyzwanie.

 

Nowe logo wraz z pełną identyfikacją jest mocne, pewne i profesjonalne. Jesteśmy pewni, że nasza nowa identyfikacja będzie wyglądać świetnie niezależnie od medium. Będziemy ją wdrażać stopniowo, a jej najważniejszą częścią będzie nasz nowy serwis www, nad którym już pracujemy.

Dziękujemy za uwagę 🙂